سید هاشم بطحائی گلپایگانی

تولد :
04 آبان 1320
وفات :
26 اسفند 1398
مذهب :
شیعه
کشور :
ایران
استان :
قم
شهر :
قم
نشانی آرامگاه :
بهشت معصومه قم

یادبود سید هاشم بطحائی گلپایگانی

آیت الله سید هاشم بطحائی گلپایگانی نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری سحرگاه دوشنبه، دار فانی را وداع گفت.

آگهی‌های ویژه تسلیت

متن اعلامیه سید هاشم بطحائی گلپایگانی

آیت الله سید هاشم بطحائی گلپایگانی نماینده مردم تهران در دوره پنجم نجلس خبرگان رهبری در سال ۱۳۲۰ در گوگد گلپایگان بدنیا آمد.
 وی تحصیلات ابتدایی خویش را در گلپایگان گذراند. در سال ۱۳۳۵ جهت فراگیری علوم دینی وارد حوزه علمیه قم شد. در کنار تحصیل علوم حوزوی، تحصیلات کلاسیک خود را نیز ادامه داد. در سال ۱۳۴۰ دیپلم گرفت و در سال ۱۳۴۱ در رشته فلسفه دانشگاه تهران پذیرفته شد و موفق به کسب مدرک کارشناسی‌ارشد، شد. پس از سپری کردن خدمت وظیفه مجدداً به حوزه علمیه برگشته و ضمن استخدام در آموزش و پرورش قم در سمت دبیری در حوزه علمیه مشغول به ادامه تحصیل شد و از کلاس درس حضرت امام(ره) و آیات عظام سید محمدرضا گلپایگانی، هاشم آملی و علامه طباطبایی به مدت ۲۷ سال استفاده کرد و در سال ۱۳۵۵ برای گرفتن دکتری در رشته فلسفه به مصر رفته و در سال ۱۳۶۰ در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه تهران با مدرک دکتری فارغ ‌التحصیل شد. در سال ۱۳۶۵ از آموزش و پرورش به آموزش عالی منتقل شد و در گروه حقوق مجتمع آموزش عالی قم ، مشغول تدریس بود.
آیت الله بطحایی در کنار تدریس در دانشگاه، در حوزه علمیه قم به تدریس درس خارج در بحث‌های قضاء، شهادت، حدود، دیات و عقود تملیکی اشتغال داشت.
آیت الله بطحایی گلپایگانی پس از چند روز بستری در یکی از بیمارستانهای قم، سحرگاه دوشنبه 26 اسفند 98 دار فانی را وداع گفت.

بنر‌‌های تسلیت سید هاشم بطحائی گلپایگانی

پیام‌های تسلیت سید هاشم بطحائی گلپایگانی