نعمت‌الله‌زاده ماهانی

تولد :
15 آذر 1300
وفات :
16 فروردین 1397
مذهب :
شیعه
کشور :
ایران
استان :
کرمان
شهر :
رفسنجان
نشانی آرامگاه :
رفسنجان

یادبود نعمت‌الله‌زاده ماهانی

روزنامه نگار پیشکسوت رفسنجان درگذشت.

آگهی‌های ویژه تسلیت

متن اعلامیه نعمت‌الله‌زاده ماهانی

با توجه به اینکه نعمت‌الله‌زاده شخصیت فرهنگی و رسانه‌ای بود تعداد زیادی از فعالان رسانه‌ای که در سیستم نشریات وی کار کردند از تجربیات ارزشمند آن مرحوم استفاده کردند.مرحوم حاج سید مهدی نعمت الله زاده ماهانی در اول مهر 1299 مصادف با روز میلاد مسعود حضرت ولی عصر (عج) در ماهان به دنیا آمد. پدر ایشان مرحوم حاج سید جعفر و مادرشان بی بی زهرا بیگم بود.تحصیلات ابتدایی خود را در ماهان و تحصیلات نیمه تمام متوسطه را در کرمان به پایان رساند. پس از طی یک دوره کوتاه آموزش در سال 1317 به استخدام وزارت بهداری وقت درآمد.
دوران خدمت او همزمان با سال های پردرد و محنت جنگ و شیوع بیماری های مختلف در مناطق مختلف استان خاصه روستاها بود تلاش پیگیر او در ریشه کنی مالاریا و کمک به ارتقاء سطح بهداشت روستاها زبانزد خاص و عام بود.
در سال 1331 مجوز انتشار نشریه نور عرفان را دریافت کرد و به جدیت به کار روزنامه نگاری مشغول شد. سال 1347 از خدمت بازنشسته و در سیرجان و رفسنجان به کشاورزی پرداخت.
پس از سال ها خدمت در نقاط مختلف استان در نهایت از سال 1353 در رفسنجان مقیم و تا پایان عمر در همین شهر اقامت داشت با آغاز جنگ تحمیلی  به عنوان نیروی بسیجی داوطلبانه به جبهه ها رفت و تجربیات دوران خدمت خود را به کار کمک به مجروحین جنگ گرفت.
 

بنر‌‌های تسلیت نعمت‌الله‌زاده ماهانی

پیام‌های تسلیت نعمت‌الله‌زاده ماهانی