مجید ملک‌زاده

تولد :
09 آذر 1350
وفات :
18 اردیبهشت 1400
مذهب :
شیعه
کشور :
ایران
استان :
اصفهان
شهر :
نطنز
نشانی آرامگاه :
اصفهان

یادبود مجید ملک‌زاده

مجید ملک‌زاده، هنرمند صنایع‌ دستی و مدیر موزه صلح اصفهان که عمر خود را وقف ابلاغ پیام صلح با زبان هنر کرده بود،بر اثر عوارض ناشی از ابتلا به کرونا از دنیا رفت.

آگهی‌های ویژه تسلیت

متن اعلامیه مجید ملک‌زاده

استاد مجید ملک‌زاده، استاد برجسته و بی‌مثال رشته مشبک و معرق فلز ایران بود که بسیاری، افتخار شاگردی و پیروی از او را داشتند.

مرحوم ملک‌زاده مدیر موزه صلح اصفهان بود و در زمان حیات خود تلاش بسیاری برای ابلاغ پیام صلح با زبان هنر کرد. او فرزند استاد مهدی (پدر هنر مشبک و معرق فلز ایران)، متولد ۲۰ تیر ۱۳۵۰ خورشیدی و از هنرمندان هنرهای سنتی مشبک و معرق فلز شهر اصفهان بود.

وی فعالیت هنری خود در این رشته از سال ۱۳۷۱ آغاز کرد و پس از فراگیری هنر معرق و مشبک فلز متوجه شد که هنر به تنهایی معنایی ندارد و نمی‌تواند تأثیری بر روی مردم بگذارد، در نتیجه شروع به تحقیق در موضوعات مختلف کرد و در مسیر موضوع صلح وارد و متوجه شد که صلح موضوعی است که بشر برای ادامه زندگی به آن نیاز دارد.
نگارش و چاپ چندین مقاله پژوهشی در موضوع‌های  صلح - توسعه پایدار- خاک و تأثیر آن بر صلح - اقتصاد،  هنر- رنگ و نور و تأثیر آن بر صلح و آرامش جامعه و چشم اندازهای راهبردی برای تحقق صلح از منظر هنر از جمله آثار پژوهشی این هنرمند است.

خلق سه اثر هنری ارزشمند و انجام کار گروهی در تجلیل از خانواده گردشگر فرانسوی در اصفهان در سال ٨۶، دریافت تقدیرنامه برای صلح و فعالیت‌های صلح‌آمیز از آقای ران کلارک شهردار گلدکست - استرالیا در سال ٢٠١١ از جمله اقدامات انسان‌دوستانه این هنرمند است. 

بنر‌‌های تسلیت مجید ملک‌زاده

پیام‌های تسلیت مجید ملک‌زاده