پروفسور جواد بهبودیان

تولد :
02 فروردین 1310
وفات :
12 فروردین 1399
مذهب :
شیعه
کشور :
ایران
استان :
تهران
شهر :
تهران
نشانی آرامگاه :
بهشت زهرا

یادبود پروفسور جواد بهبودیان

پروفسور جواد بهبودیان، ریاضیدان برجسته ایرانی و استاد ریاضی دانشگاه شیراز دار فانی را وداع گفت.

آگهی‌های ویژه تسلیت

متن اعلامیه پروفسور جواد بهبودیان

دکتر جواد بهبودیان در سال 1310 در شیراز متولد شد و تحصیلات ابتدایی و دبیرستان خود را در مدارس ابن سینای شیراز، سلطانی شیراز و دارالفنون تهران به اتمام رسانید.


ایشان تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته ریاضی آغاز و در سال 1333 لیسانس ریاضی خود را از دانشکده علوم دانشگاه تهران و در همین سال لیسانس آموزش ریاضی را از دانشسرایعالی دانشگاه تهران اخذ نمود. سپس در سالهای 1337-1333 در دبیرستانهای شیراز به عنوان دبیر ریاضی مشغول شد.


دکتر بهبودیان برای ادامه تحصیل در دوره های بالاتر در سال 1337 به عنوان بورسیه راهی کشور آمریکا شد و دوره کارشناسی ارشد آمار ریاضی را در دانشگاه میشیگان در سال 1340 با موفقیت به پایان رسانید و در سال 1343 موفق به کسب درجه دکتری آمار ریاضی در همان دانشگاه شد. او فعالیت آموزشی خود را در سال 1343 با مرتبه استادیاری در بخش ریاضی سابق دانشگاه شیراز آغاز نمود و در سال 1347 به مرتبه دانشیاری ارتقاء یافت و با کسب امتیاز های پژوهشی و آموزشی لازم در سال 1351 به درجه استادی دانشکده ادبیات و علوم سابق دانشگاه شیراز دست یافت. او تمام مدت در دانشگاه شیراز در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی به آمموزش و پژوهش مشغول بوده است. گفتنی است که دکتر بهبودیان در سال 1350 دانشیار مدعو دانشگاه کرولینای شمالی آمریکا، در سال 1355 استاد مدعو دانشگاه اتانفورد آمریکا و در سال 1367 استاد مدعو دانشگاه لون بلژیک بود. ایشان دروس آمار، احتمال و ریاضی را در مقطع مختلف تحصیلی تدریسنمود و دارای مقاله هاییدر مجله های خارجی و ایرانی در زمینه آمار ریاضی، آموزش ریاضی به زبانهای انگلیسی و فارسی می باشد. همچنین چندین پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا را راهنمایی کرده و چند طرحپژوهشی را در دانشگاه شیراز به پایان رسانیده است.

بنر‌‌های تسلیت پروفسور جواد بهبودیان

پیام‌های تسلیت پروفسور جواد بهبودیان