گل، بهترین وسیله برای همدردی

17 تیر 1401 ساعت 14:47
0

گل، تداعی کننده عشق و حمایتی هستند که در طول مراسم خاکسپاری و پس از آن به خانواده آن فرد ابراز می شود.

 

نیازی نیست یک متخصص گل و گیاه باشید تا بدانید گل چقدر در کاهش درد موثر است و چه گل هایی برای ابراز هم دردی مناسب هستند. در اینجا راهنمایی برای چگونگی انتخاب گل برای مراسم سوگواری و ابراز همدردی ارائه می شود که شامل نوع گل ها و معنای استفاده از هر یک از آن ها است.

غذا و گل می تواند تحمل غم و درد نبود عزیزان را آسان و راحت تر کنند. همانطور که غذا بدن را تغذیه می کند، گل ها بر قلب کسی که عزیزی را از دست داده است تاثیر گذار هستند. گل ها با رنگ های زنده و عطر زیبا، پرتویی از امید و سرزندگی را در دوران عزاداری به ارمغان می آورند. شما می توانید گل ها را برای دیدار، مراسم خاکسپاری، مراسم سرقبری، خانه یا محل کار فرد ارسال کنید. در حالی که نه تنها گل های رز و نیلوفر که به طور سنتی در مراسم ها استفاده می شده اند هرگز از مد نیافتاده اند بلکه فراگیر تر شده و در اندازه های بزرگتر و با یادداشت های تسلیت شخصی مورد استفاده قرار می گیرند.

تاریخچه گل های مراسم سوگواری

با پی بردن به اینکه چه مدت است مردم از گل ها برای ادای احترام به کسی که از دست داده اند استفاده می کنند، خواهید فهمید که چرا این کار مرسوم است. به نظر می رسد گرده گل به نحوی به قسمتی از دی ان ای انسان تبدیل شده است. در سال 1951 یک باستان شناس آمریکایی به طور باور نکردنی یک قبرستان قدیمی در عراق کشف کرد و نمونه های خاک آن را برای آنالیز گرده ها جمع آوری کرد. آنچه او به دست آورد عجیب بود، نمونه ها مربوط به 62000 سال قبل از میلاد مسیح بودند. حتی در گذشته ای به این قدمت در گرامی داشت عزیز از دست رفته، گل برای مراسم سوگواری به منظور احترام به درگذشته استفاده می شده است.

ما هنوز هم به نشانه محبتی که به فرد فوت شده داشته ایم، همانند خانواده او برایش گل تهیه می کنیم. زمانی که کسی که او را دوست داریم از دنیا می رود بسیار سخت است که احساسات و افکار خود را با استفاده از کلمات بیان کنیم. گل ها به عنوان نماد تصویری از عشق، همدردی و احترام ما هستند. علاوه بر ابراز تاسف، گل های مراسم سوگواری:

  • جلوه ای زیبا به مراسم می دهند
  • تداعی کننده عشق و حمایتی هستند که در طول مراسم خاکسپاری و پس از آن به خانواده آن فرد ابراز می شود.
  • پیام آور زیبایی و شادی در یکی از غمگین ترین لحظات زندگی هر شخص هستند.
  • نشان دهنده نمادی زیبا از اخلاق و تحولات عجیب زندگی در مرگ هستند.
  • احترام به مرگ و تقویت این اور که شخص از دنیا رفته همیشه در قلب ما زنده است.

 

بهترین زمان و مکان برای ارسال گل برای مراسم سوگواری

معمولا گل های همدردی؛ برای مراسم سوگواری، زمان دیدار به خانه فرد فوت شده یا به مسجد برای مراسم سوگواری ارسال می شوند. امروزه مرسوم است که بسیاری از افراد گل برای مراسم سوگواری را یک هفته یا بیشتر پس از فوت به خانه فرد فوت شده به منظور گرامیداشت ایشان و تسلی خاطر بازماندگان و اینکه هنوز در یاد آن ها است می فرستند.

معمولا دوستان و خانواده پس از اینکه عزیز خود را از دست می دهند، بلافاصله توجه و ابراز همدردی زیادی از خود بروز می دهند و پس از گرامیداشت و مراسم سوگواری به زندگی روزمره خود باز می گردند. حتی اگر گل هایی را برای مراسم سوگواری ارسال کردید گل های دیگری را برای ارسال در یک ماه یا بیشتر، پس از مراسم سوگواری در نظر بگیرید تا برای خانواده فرد سوگوار ارسال کنید و به آن ها یادآوری کنید که به یادشان هستید.

گل های مختلف و معنی آن ها

 

زمانی که گل برای مراسم سوگواری انتخاب می کنید، ممکن است روی گلی تمرکز کنید که زیباترین آن ها است، اما تعداد زیادی از گل های مرسوم مراسم سوگواری دارای معنای قابل توجهی هستند که شما باید از آن ها آگاه باشید. برای مثال:

نیلوفرها

با گلبرگ های سفید، قشنگ و درخشان و عطر قوی، نیلوفرها مدت زیادی است که به عنوان گل های مراسم عزاداری استفاده می شوند و دارای معنی قابل توجهی هستند. نیلوفرها نماد سفر معنوی از مبدا هستند که در آن روح به سرزمین صلح و رحمت باز می گردد.

رزها

رزها انتخاب فوق العاده ای برای مراسم عزاداری هستند زیرا نه تنها عطر دوست داشتنی دارند، بلکه هر رنگ آن معنی خاص خود را دارد. رزهای سفید نماد خلوص و معنویت هستند در حالی که رزهای قرمز نماد عشق و اندوه می باشند. رزهای صورتی نماد قدردانی هستند در حالی که رزهای زرد نماد یک رابطه دوستی خاص هستند. زمانی که می خواهید سبد گل یا گل ایستاده سفارش دهید رزها را نیز در آن با گل های دیگر در نظر بگیرید.

 

گل ارکیده

گلی زیبا با معنایی جذاب:"همیشه دوستت خواهم داشت". اگر میخواهید یک چیز خاص برای خانه فرد فوت شده بعد از مراسم بفرستید، یک گل ارکیده کامل در نظر بگیرید که ماندگاری آن بیشتر از ارکیده های کوتاه شده برای مراسم است.

گل میخک

آیا تا به حال از اینکه چرا بسیاری از گل های مراسم سوگواری دارای گل میحک صورتی هستند تعجب کرده اید؟ ممکن است دلیل آن این باشد که کاتولیک ها و دیگر ادیان مسیح، عقیده دارند که میخک صورتی از اشک های حضرت مریم ساخته شده است. چه به این مسئله اعتقاد داشته باشید یا اعتقاد نداشته باشید، میخک ها گل های ساده و ظریف با عطری دوست داشتنی و شیرین هستند که مردم را خوشحال می کنند.

گل ادریسی

کار سختی است که یک گل ادریسی را ببینید و لبخند نزنید. این تاثیری است که این گل بر اکثر مردم دارد و این همان تاثیری است که بر شما هنگام انتخاب گل های مراسم سوگواری، خواهد داشت. در حالی که معنای این گل کمی مبهم است، بسیاری عقیده دارند که این گل نماد احساس عمیق و واقعی قلبی است. همانند ارکیده ها، این گل به صورت کامل دوام بیشتری نسبت به کوتاه شده آن خواهد داشت.

آیا فرستادن گل های روشن و شاد به عنوان گل برای مراسم سوگواری بی احترامی است؟

یک مراسم سوگواری الزاما نباید تاریک و ناراحت کننده باشد. مطابق با تله فلورا در یک مراسمی که از رنگ های بهاری مثل صورتی و زرد استفاده شده است رنگ ها تداعی کننده امید در یکی از سخت ترین دوران زندگی هستند.

با گسترش استفاده از اینترنت، اگر فرصت ندارید تا حضورا دسته گل سفارش دهید، یا در روز مراسم در سفر هستید، سایت یادبان این کار را بر عهده می گیرد. یادبان سایتی برای نکوداشت یاد رفتگان است که خدمات مراسم سوگواری نیز ارائه می کند. شما می توانید به صورت آنلاین تاج گل سفارش داده و بدون حضور خود آن را به هر آدرسی در تهران ارسال کنید و تصویر تاج گل خود را در مراسم دریافت نمائید.

در یادبان می توانید برای عزیزان سفرکرده به رایگان صفحه یادبود بسازید.

#گل

دیدگاه ها برای گل، بهترین وسیله برای همدردی