مرحوم حبیب اله کاسه ساز

معرفی

حبیب، رزمنده، جانباز، فیلمساز و مدیری جهادی و پرتوان بود که در زندگی کوتاه خود، آثار ماندگرای در سینمای ایران به جای گذاشت.

زندگی نامه

وی سال 1341 در تهران به دنیا آمد. تحصیلات خود را در رشته سینما ادامه داد و موفق به اخذ مدرک کارشناسی رشته فیلمنامه نویسی از دانشکده سینما و تأتر از دانشگاه هنر گردید.


کاسه‌ساز علاوه بر حضور در عرصه فیلمسازی مشاغل دیگری را نیز تجربه کرد که از جمله آنها می‌توان به:

مدیر کل تولید و پشتیبانی امور سینمایی وزارت ارشاد

مدیر کل نظارت و ارزشیابی معاونت امور سینمایی وزارت ارشاد

مدیر عامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس

عضو هیأت مدیره انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس

عضو هیأت مدیره مؤسسه فرهنگی هنری بنیاد روایت اشاره کرد.


کاسه‌ساز مدیر تولید بیش از ۱۰ فیلم سینمایی از جمله آخرین مرحله، حماسه مجنون، بازگشت از بوداپست، هور در آتش، راننده سفیر و قله دنیا بود.
وی همچنین در تهیه کنندگی چند سریال تلویزیونی و فیلم سینمایی از جمله فیلم‌های نوروز و فیلم سینمایی زندانی ۷۰۷ فعالیت داشته و آخرین فعالیت وی تهیه کنندگی فیلم سینمایی پرنده باز کوچک که در خصوص کودک و نوجوان است، می‌باشد. یکی از مهم‌ترین آثاری که کاسه در دوران هنری زندگی‌اش تهیه‌کنندگی کرد را می‌توان فیلم "اخراجی‌ها" مسعود ده‌نمکی دانست و در همان سال توانست سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره فیلم فجر را از آن خود کند.
کارناوال مرگ، ریسمان باز، ارابه مرگ، اخراجی‌ها، پروانه‌ای در مه، کنار رودخانه و مزرعه پدری از جمله آثاری هستند که کاسه‌ساز تهیه‌کنندگی آنها را بر عهده داشته است.

تاریخ تولد :
1341-06-01
تاریخ وفات :
1396-04-28
مذهب:
شیعه
کشور :
ایران
شهر :
تهران
محل دفن :
تهران
نشانی آرامگاه :
بهشت زهرا

پیام های تسلیت

موردی یافت نشد .

شما هم پیام تسلیت بنویسید: